YILIN EN BAŞARILI GİYSİ TASARIMI

- Feyza Tatar – Don Kişot'un Görülmedik Serüveni (Tiyatro Terminal)
- Günnur Orhon – Ayak Bacak Fabrikası (Karşıyaka Belediye Tiyatrosu)
- Sevcan Yenihayat – Kral Lear (Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu)
- Yıldız İpeklioğlu – Kırık Testi (İzmir Devlet Tiyatrosu)

YILIN EN BAŞARILI IŞIK TASARIMI

- Alpdoğan Selçuk – Deli Kadın Hikayeleri (Tiyatro Viya)
- Ercan GÜLMEZ – Jeanne D'arc'ın Öteki Ölümü (Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu)
- Hakan Taner Yıldırım – Kral Lear (Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu)
- Kemal Gürgün – Çiçu (İzmir Devlet Tiyatrosu)

YILIN EN BAŞARILI SAHNE TASARIMI

- Cenk Oral – Kocasını Pişiren Kadın (Han Tiyatrosu)
- İlker Şahin – Kral Lear (Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu)
- Murat GÜLMEZ – Çiçu (İzmir Devlet Tiyatrosu)
- Murat GÜLMEZ – Ağaçlar Ayakta Ölür (İzmir Devlet Tiyatrosu)

YILIN EN BAŞARILI GENÇ KUŞAK ERKEK OYUNCUSU

- Ahmet Mert Aydın – Ayak Bacak Fabrikası (Karşıyaka Belediye Tiyatrosu)
- Emrah Kurtoğlu – Ada (Bademler Köy Tiyatrosu)
- Utku Haser – Sherlock Holmes Son Vaka (Sahne 13)

YILIN EN BAŞARILI GENÇ KUŞAK KADIN OYUNCUSU

- Deniz Bice – Ayak Bacak Fabrikası (Karşıyaka Belediye Tiyatrosu)
- Seda Baykal – Sherlock Holmes Son Vaka (Sahne 13)
- Serra İzmiroğlu – Mona Hamlesi (Tiyatro Salt)

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU

- Atila Acar – Don Kişot'un Görülmedik Serüveni (Tiyatro Terminal)
- Ferit CAN – Oyuncak Şoförüm (Tiyatro Salt)
- Murat Niyazi Emre – Kral Lear (Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu)

YARDIMCI ROLDE YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU

- Ece Erişti – Kırık Testi (İzmir Devlet Tiyatrosu)
- Esra Tarhan – Kral Lear (Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu)
- Jülide Derya – Don Kişot'un Görülmedik Serüveni (Tiyatro Terminal)
- Menekşe Özyiğit – Evet İstiyorum (İzmir Devlet Tiyatrosu)

YILIN EN BAŞARILI KOMEDİ ERKEK OYUNCUSU

- Mustafa Şen – Şahane Düğün (İzmir Devlet Tiyatrosu)
- Ozan Yıldırım – Evet İstiyorum (İzmir Devlet Tiyatrosu)
- Tamer Yılmaz – Kader Kısmet Oyunu (Fabrika Oyuncuları)

YILIN EN BAŞARILI KOMEDİ KADIN OYUNCUSU

- Güldeniz Türküstün – Şahane Düğün (İzmir Devlet Tiyatrosu)
- Gülin Bakkaloğlu – Don Kişot'un Görülmedik Serüveni (Tiyatro Terminal)
- Melike Aslı Sinke – Kocasını Pişiren Kadın (Han Tiyatrosu)
- Sibel Ağalday – Evet İstiyorum (İzmir Devlet Tiyatrosu)

YILIN EN BAŞARILI ERKEK OYUNCUSU

- Arif Yavuz – Çiçu (İzmir Devlet Tiyatrosu)
- Batuhan Köksal – Don Kişot'un Görülmedik Serüveni (Tiyatro Terminal)
- Hakan Taner Yıldırım – Kral Lear (Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu)
- Tamer Yılmaz – Ortanca (Fabrika Oyuncuları)

YILIN EN BAŞARILI KADIN OYUNCUSU

- Ayşegül Sünetçioğlu – Jean - Paul Marat (Praxis Perform)
- Gülin Bakkaloğlu – Jeanne D'arc'ın Öteki Ölümü (Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu)
- Hülya Savaş – Ağaçlar Ayakta Ölür (İzmir Devlet Tiyatrosu)
- Süreyya Kilimci – Ortanca (Fabrika Oyuncuları)
- Yasemin Şimşek Tüzün – Külkedisi Öldü (Öteki Beriki Tiyatro Topluluğu)

YILIN EN BAŞARILI YÖNETMENİ

- Ant Aksan – Kral Lear (Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu)
- Bozkurt Kuruç – Ağaçlar Ayakta Ölür (İzmir Devlet Tiyatrosu)
- Levent Ulukut – Evet İstiyorum (İzmir Devlet Tiyatrosu)
- Tayfun Erarslan – Çiçu (İzmir Devlet Tiyatrosu)

YILIN EN BAŞARILI PRODÜKSİYONU

- Ağaçlar Ayakta Ölür - (İzmir Devlet Tiyatrosu)
- Don Kişot'un Görülmedik Serüveni(Tiyatro Terminal)
- Kırık Testi(İzmir Devlet Tiyatrosu)
- Kral Lear(Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu)

YILIN EN BAŞARILI OYUN YAZARI

- Bihter Özdemir Dinçel

SANATA DESTEK VEREN YEREL YÖNETİCİ ÖDÜLÜ

- Sayın Dahi Zeynel Bakıcı - (Selçuk Belediye Başkanı)

GÖKSEL KORTAY ÖZEL ÖDÜLÜ

(Yılın en başarılı Anadolu tiyatrosuna verilir.)
- Tatbikat Sahnesi