Özel Sahne Tozu Tiyatrosu’nun Kurucusu ve Genel Sanat Yönetmeni Çağlar İŞGÖREN’in yaptığı görüşmeler doğrultusunda ArmaKatre A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın A. Bülent ERDAĞI 2017 yılında gerçekleşecek olan ödül törenine sponsor olmuştur. Bu yıl yedincisinin düzenleneceği “8. ArmaKatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri” töreninde, başkanlığını Prof. Dr. Nurettin Öztürk’ün yaptığı jürinin katkılarıyla, İzmir’de faaliyet gösteren devlet tiyatrosu, belediye tiyatroları ve özel tiyatroların, sanata verdikleri emeklerinden dolayı desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bu amaç doğrultusunda, organizasyonumuz ödül vermek suretiyle, yalnızca tiyatroyu değil, aynı zamanda sanatın diğer dallarını da gönüllü olarak desteklemek isteyen yöneticilere, işadamlarına ve sanat camiasında bulunan sanatçılara önemli bir örnek temsil etmektedir. Türk tiyatrosunun büyük emektarı Haldun Dormen’in teşvikleri ile bu yıl Çağlar İŞGÖREN’in ve A. Bülent ERDAĞI'nın ortaklaşa düzenlediği “8. ArmaKatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri”, İzmir’deki kurum ve kuruluşların kültürel platformda üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeleri için bir vesile olmuştur.

                  “8. ArmaKatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri”ni, Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu Çağlar İŞGÖREN üstlendiğinden kurum ve kuruluşların tarafsız bir ödül töreni organizasyonu olduğunu görmeleri açısından 2017 “ArmaKatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri”ne Genel Sanat Yönetmenliğini yapmış olduğu tiyatrosunu beşinci defa dahil etmemeyi uygun görmüştür.

                  Çağlar İŞGÖREN, yoğun çalışma ve özverileriyle İzmir’e armağan etmek üzere oluşturmaya çalıştığı “ArmaKatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri”nin Sahne Tozu Tiyatrosu’na ait olmadığını, İzmir’de gelişmekte olan sanatsal faaliyetleri desteklemesi adına tüm sanat camiasına ait olduğunu özellikle vurgulama gereği duymaktadır.


Sahne Tozu Tiyatrosu Kurucusu & Genel Sanat Yönetmeni
(Oyuncu & Yönetmen)


ArmaKatre A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

© 2015 - 2016 ArmaKatre Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri - Tasarım: Çağrı TURNALI